
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Response Time | 4 ns |
| Number of Channels | 2 |
| Input Bias Current | 6 µA |
| Quiescent Current | 2 mA |
| Propagation Delay | 9 ns |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2.5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Hysteresis | 6 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Operating Supply Current | 7.5 µA |
Stock: 1257
Distributors
pcbx
Unit Price$7.39552
Ext.Price$7.39552
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.39552 | $7.39552 |
| 10 | $5.80021 | $58.00210 |
| 25 | $5.40173 | $135.04325 |
| 50 | $5.23520 | $261.76000 |
| 100 | $5.07376 | $507.37600 |
| 300 | $4.84475 | $1453.42500 |
| 500 | $4.62608 | $2313.04000 |
| 1000 | $4.41725 | $4417.25000 |
